Login | Register
It's free, fast and simple!
Saved Searches
Quick access and email alerts!
Wish List
Never lose your favourite lots!

Lot 506880: Jacob Sjölin agency rokoko

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), byrå, rokoko av stockholmskvalitet, signerad J. SJÖLIN nr:81 samt Köpings hallstämpel, bukig form, fanerad med alm och alrot, beslag av mässing, draghandtag och nyckelskyltar med rocailler och växtornamentik, skrivskiva, nyckel medföljer, höjd 82, 110x 54 cm, nyckel finns

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), byrå, rokoko... read more

Sold

Timed:
ended on 07 Dec 19:28
Location:
Sweden, Stockholm
Auction house:
Auktionsverk