Aage Hundevad. Skænk med reoloverdel af egetræ (2)
Aage Hundevad. Lav skænk fineret med egetræ, front med to låger bag hvilke hylder og udtræksbakker. Overdel med hylder samt skriveindretning med nedfældig klap bag hvilken små skuffer og rum. Samlet H. 195 B. 138 D. 43 cm. 1970'erne. Fremstillet hos Hundevad & Co. Nøgler medfølger. Fremstår med brugsspor, skjolder, ridser og mærker. (2)