LOT 5249422

Arne Vodder. Spisebord, palisander, 1960'erne

Arne Vodder. Spisebord med cirkulær plade af fineret palisander med udtræk, runde tilspidsede ben af massivt palisander. Fremstillet hos Sibast møbelfabrik, 1960'erne. H. 74 L. 120 cm. Fremstår med lettere brugsspor, lille finerafslag ved udtræk, manglende tillægsplader.8,400

23 Apr 2019
Denmark, Aarhus

23 Apr 2019
Denmark, Aarhus