LOT 604

Bestick i schatull, 24 delar

George II. Silver med stålblad och tenar. Stämplade med mästarstämpel IS sannolikt för Joseph Smith I, London 1700-talets mitt. Pistolgrepp. Bestående av 12 knivar och tolv gafflar. L 19‑25,5 cm.A 24 piece silver cutlery set in original box. Marks probably of Joseph Smith I, London mid 18th century.

I medföljande originalschatull.

09 Dec 2021
Sweden, Uppsala

09 Dec 2021
Sweden, Uppsala