LOT 5706701

Brillant-solitairering af 14 kt. hvidguld på 0.50 ct

Brillant-solitairering af 14 kt. hvidguld prydet med brillantsleben diamant på ca. 0.50 ct. Caraten på diamanten er stemplet i ringskinnen. Farve: Top Crystal (I). Klarhed: P1. Vægt ca. 2,6 g. Front Ø inkl montering 0,62 cm. Ringstr. 55/17,5. Fremstår med brugsspor og slitage på rhodineringen.5,400

17 Sep 2020
Denmark, Vejle

17 Sep 2020
Denmark, Vejle