LOT 6117835

Bruno Mattson. Par 'Pernilla' lænestole (2)

Bruno Mathsson. Par 'Pernilla' lænestole af formbøjet bøgetræ, udspændt med kanvas. H. 98, Sh. 40, B. 76 cm. Udført hos DUX, stemplet. Fremstår med brugsspor og patina, samt ledløshed.

11 Dec 2021
Denmark, Copenhagen

11 Dec 2021
Denmark, Copenhagen