Cabinet 1900s Skåp möjligen Nordiska Kompaniet
CABINET, 1900s, veneered with mahogany, oriental decor, brass fittings, two doors with shelves and drawers behind, height about 170, 113x46 cm
SKÅP, 1900-tal, möjligen Nordiska Kompaniet, märkt på baksidan med 48261, fanerat med mahogny, kiniserande dekor, beslag av mässing, två dörrar med bakomliggande hyllplan och lådor, höjd ca 170, 113x46 cm