LOT 6022

(Caesar-Nutiusdruk) C. Iulii Caesaris Commentarii. Novis emendationibus illustrati. Eiusdem librorum, qui desiderantur

Description EN
(Caesar-Nutius Print) C. Iulii Caesaris Commentarii. Novis emendationibus illustrati. Eiusdem librorum, qui desiderantur, fragmenta. Ex Bibliotheca Fulvii Ursini Romani. Antwerp, Ex Officina Typographica Martini Nutii, 1605. In-8°. Title, (11), 490 numb.pp. + index.
Illustrated with printer's vignette, five in-text woodcuts and two fold-out maps.
Orig. full parchment binding, flat spine.

Beschrijving NL
(Caesar-Nutiusdruk) C. Iulii Caesaris Commentarii. Novis emendationibus illustrati. Eiusdem librorum, qui desiderantur, fragmenta. Ex Bibliotheca Fulvii Ursini Romani. Antwerpen, Ex Officina Typographica Martini Nutii, 1605. In-8°. Titel, (11), 490gen.pp. + index.
Geïllustreerd met drukkersvignet, vijf in-texto houtsneden en twee uitslaande kaartjes.
Orig. volle perkamenten band, vlakke rug.

Description FR
(Impression César-Nutius) C. Iulii Caesaris Commentarii. Novis emendationibus illustrati. Eiusdem librorum, qui desiderantur, fragmenta. Ex Bibliotheca Fulvii Ursini Romani. Anvers, Ex Officina Typographica Martini Nutii, 1605. In-8°. Titre, (11), 490gen.pp. + index.
Illustré d'une vignette d'imprimeur, de cinq gravures sur bois dans le texte et de deux cartes dépliantes.
Reliure d'origine en plein parchemin, dos lisse.

29 Sep 2021
Belgium, Antwerp

Description EN

Beschrijving NL

Description FR

29 Sep 2021
Belgium, Antwerp