(Caesar-Nutiusdruk) C. Iulii Caesaris Commentarii. Novis emendationibus illustrati. Eiusdem librorum, qui desiderantur
Description EN
(Caesar-Nutius Print) C. Iulii Caesaris Commentarii. Novis emendationibus illustrati. Eiusdem librorum, qui desiderantur, fragmenta. Ex Bibliotheca Fulvii Ursini Romani. Antwerp, Ex Officina Typographica Martini Nutii, 1605. In-8°. Title, (11), 490 numb.pp. + index.
Illustrated with printer's vignette, five in-text woodcuts and two fold-out maps.
Orig. full parchment binding, flat spine.
Beschrijving NL
(Caesar-Nutiusdruk) C. Iulii Caesaris Commentarii. Novis emendationibus illustrati. Eiusdem librorum, qui desiderantur, fragmenta. Ex Bibliotheca Fulvii Ursini Romani. Antwerpen, Ex Officina Typographica Martini Nutii, 1605. In-8°. Titel, (11), 490gen.pp. + index.
Geïllustreerd met drukkersvignet, vijf in-texto houtsneden en twee uitslaande kaartjes.
Orig. volle perkamenten band, vlakke rug.
Description FR
(Impression César-Nutius) C. Iulii Caesaris Commentarii. Novis emendationibus illustrati. Eiusdem librorum, qui desiderantur, fragmenta. Ex Bibliotheca Fulvii Ursini Romani. Anvers, Ex Officina Typographica Martini Nutii, 1605. In-8°. Titre, (11), 490gen.pp. + index.
Illustré d'une vignette d'imprimeur, de cinq gravures sur bois dans le texte et de deux cartes dépliantes.
Reliure d'origine en plein parchemin, dos lisse.
Description EN
Beschrijving NL
Description FR