LOT 5494016

Charles Eames for Vitra. Kvadratisk lounge sofabord.

Charles Eames 1907-1978. Kvadratisk lounge sofabord, stel med firpasfod i forkromet aluminium, plade i fineret egetræ med sort gummikant. Fremstillet hos Vitra 2005 med mærkat herfra. H. 45. B. 76. D. 76 cm. Fremstår med brugsspor, løs plade, originale skruer mangler, har været monteret med uoriginale skruer.

14 Nov 2019
Denmark, Vejle

14 Nov 2019
Denmark, Vejle