LOT 5363447

Charles & Ray Eames. Spisestole / stabelstole, model DSS (4)

Charles & Ray Eame. Fire skalstole med skaller af hvid plast, model DSS. Formgivet 1948. Fremstillet hos Vitra 2014, etiketmærket og stemplet. Fremstår med minimale brugsspor. (4)

30 Jun 2019
Denmark, Kokkedal

30 Jun 2019
Denmark, Kokkedal