LOT 6086265

Chopard. 'La Strada' bred brillantring af 18 kt. hvidguld

Chopard. 'La Strada' bred brillantring af 18 kt. hvidguld prydet med 42 større og mindre pavéfattede brillantslebne diamanter i to rækker, i alt ca. 0.65 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: Flawless-VVS. Stemplet Chopard 6022518, 82/6435-41.
Vægt ca. 22,2 g. Front B. 1,55 cm. Ringstr. 64/20,25. Fremstår med aldersrelateret brugsspor på hvidguld, omlavet ringstørrelse.24,000

18 Nov 2021
Denmark, Vejle

18 Nov 2021
Denmark, Vejle