Denne auktion er annulleret
Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Constellation Day-Date, ref.nr.: 168.057, cal. 1021, i urkasse af stål med guldkappe, champagnefarvet skive med stregindeks, ugedag- og datoangivelse ved 3" position, optrækskrone med logo, mineralglas, monteret med uoriginal, forgyldt lænke af med foldelukke, automatisk urværk. Ø. 35 mm. Indvendig L. ca. 22 cm. Medfølges af original certifikat fra 1977. Fremstår med brugsspor, gravering på bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.7,600