Denne auktion er annulleret
Vintage herrearmbåndsur fra Juvenia, model Slimatic 21, cal. ETA 2412, i urkasse af stål med guldkappe, lys skive med stregindeks, plexiglas, monteret med original læderrem med rosaforgyldt Juvenia-spænde, automatisk optræk. Ø. 33 mm. Medfølges af originalt etui. Fremstår med lettere brugsspor, muligvis udskiftet optrækskrone. Uret gik på vurderingstidspunktet. Sælger oplyser at uret er nyligt efterset og renset af urmager. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet.3,000