Georg Jensen Delta Classic Chronograph. Herrerarmbåndsur i stål
Herrearmbåndsur fra Georg Jensen. Model Delta Classic Chronograph, ref. nr. S42-ST71, limited edition nr. 078/250, Urkasse i stål, sort skive med arabertal, stregindeks, tachymeter, subdials, datovisning, krone med logo, pushers, bagkasse med glas, mekanisk urværk med automatisk optræk og kronograf funktion, cal. ETA 2094, grøn canvas rem med originalt foldespænde. Ø. 42 mm. Sort original læderrem i brugt stand medfølger. Fremtår med brugsspor og overfladiske ridser på kassen. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.11,000