LOT 168
Giovanni Battista Piranesi
"Veduta di Piazza Navona sopra le rovine del Circo Agonale" ur Vedute di Roma. Etsning, 47 x 70,5 cm (plåt).
Hind 108. Focillon 733.
Condition: Mitten vikt. Gulnad och med små fläckar. Reva i nederkantens mitt. Märken och slitage i hörn. Rammått: 56,5 x 80 cm.
28 Jan 2020
Sweden, Uppsala
Hind 108. Focillon 733.
28 Jan 2020
Sweden, Uppsala