LOT 5296302

Hans. J. Wegner. Sybord, model AT-33, teaktræ

Hans J. Wegner 1914-2007. Sybord af massiv og finéret teaktræ, model AT33, bordplade af massiv teak, sarg med skuffe inddelt med små rum, herunder udtrækskurv af peddigrør samt hylde. Fremstillet hos Andreas Tuck med brændemærke herfra. H. 60 cm. L. 67/118 cm. B. 57 cm. Fremstår med få brugsspor, taget alder i betragtning.

23 Apr 2019
Denmark, Esbjerg

23 Apr 2019
Denmark, Esbjerg