Jaeger-LeCoultre 'Rendezvous'. Dameur i guld og stål med perlemorsskive og brillant, ca. 1990'erne
Damearmbåndsur fra Jaeger-LeCoultre, model Rendezvous, ref.nr.: 421.5.09, i kasse af stål med lynette af guld, lyseblå perlemorsskive, urkasse prydet med én brillantsleben diamant, safirglas, monteret med senere Hirsch-læderrem med forgyldt spænde, quartz urværk. Ø. 30 mm. Fremstår med brugsspor, mangler én skrue i bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.7,400
% from the market value
% from the market value