LOT 6060246
Jo Hammerborg. Standerlampe / gulvlampe, model 'studio'
Jo Hammerborg. 'Studio' Standerlampe / gulvlampe, med stamme og skærm af kobber og sortlakeret metal, H. ca. 150 cm. Fremstillet hos Fog & Mørup. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker samt fod og top med mindre bule.
26 Jul 2021
Denmark, Roskilde
26 Jul 2021
Denmark, Roskilde