LOT 983

Karmstolar, fyra stycken

"MG5". Centra Studi för Matteo Grassi, Italien 1980-tal. Stommar i stålrör. Sits, rygg och armlän i svart konstläder. Sitthöjd 46 cm.

Modellen formgiven 1979.

Condition: Slitage. Revor. En skruv saknas.

28 Jan 2020
Sweden, Uppsala

Modellen formgiven 1979.

28 Jan 2020
Sweden, Uppsala