LOT 5764731
Kinesisk figur af elfenben, 1800/1900-tallet
Kinesisk figur af elfenben udskåret med tolv forskellige dyr repræsenterende de kinesiske stjernetegn : Rotten, Oksen, Tigeren, haren, dragen, slangen, hesten, geden, aben, hanen, hunden og grisen. sign. H. 11, L. 9, B. 6,2 cm.
29 Sep 2020
Denmark, Copenhagen
29 Sep 2020
Denmark, Copenhagen