Lapis Lazuli- og brillantarmbånd af 18 kt. hvidguld
Lapis Lazuli- og brillantarmbånd af 18 kt. af delvis satineret hvidguld front med rombeformet front prydet med oval cabochonsleben Lapis Lazuli omkranset af 32 mindre brillantslebne diamanter, i alt ca. 0.32 ct. Farve: Wesselton (H). Klarhed: VS-SI. Justérbar kæde med carabinlås. Stemplet 750 med logo SK.
Vægt ca. 3,2 g. L. fra 15,5 - 16,5 og 17,5 cm. Front 2,05 x 1,2 cm. Lette brugsspor.4,600