LOT 17

Lars Erik Falk

Variation av ”Norrsken”. Monogramsignerad och daterad LEF 1967. Bemålat stål på sockel i marmor, H 71 cm (inklusive sockel).

”Norrsken” var en tävlingsskiss som Lars Erik Falk utförde till Umeå universitet 1967.

18 Feb 2019
Sweden, Uppsala

18 Feb 2019
Sweden, Uppsala