LOT 6032702

Nanna Ditzel. Trinidad. Seks Spisebordsstole model 3298 af Ask. (6)

Nanna Ditzel. Trinidad. Seks Spisebordsstole model 3296 med skaller af 'natur' formbøjet asketræ, stel af forkromet metal. Formgivet 1992. Fremstillet hos Fredericia Furniture, model 3298. H.82 cm. Sh.45 cm. Fremstår med kraftige brugsspor, stabel-slidmærker, ridser og skrammer og finerafslag. (6)

25 Jun 2021
Denmark, Copenhagen

25 Jun 2021
Denmark, Copenhagen