Ole Lynggaard. 'Sweet drops' vedhæng af 18 kt. guld prydet med dråbeformet cabochonslebet røgkvarts samt en brillantslabet diamant, ca. 0.015 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS. L. 2,2 cm. Hertil armbånd af brunt læder, str. M. L. 39 cm. Armbåndet fremstår med brugsspor i form af blødt og krakeleret læder.
Armbånd og vedhæng medfølges af original Ole Lynggaard velourpose med hjerte-vedhæng af sølv.