LOT 65

Olij, Volkert (1951)

Stilleven

acryl op paneel, 92 x 110 cm

ges. Hoewel Volkert Olij oude voorwerpen schildert doen zijn stillevens modern aan. Hij zoekt eenvoudige geometrische vormen die hij ordent in een 'strenge' compositie. Hij ziet dat als volgt: 'Hier is niet zo dat ik elk strak gevorm voorwerp geschikt vind, een voorwerp isvoor mij pas interessant als het èn qua vorm èn qua doorleefdheid voldoet. Ik ben daarom altijd op zoek naar 'nieuwe' oude materialen.

Mooie flesjes met een zweem van matheid die de leeftijd verraadt, prachtige kommetjes met craquelé, licht gedeukte oliekannetjes, noem maar op. De 'huid' van een voorwerp is voor mij net zo belangrijk, als de vorm.

€ 600 - € 1000

20 May 2019
Netherlands, Rotterdam

Stilleven

acryl op paneel, 92 x 110 cm

€ 600 - € 1000

20 May 2019
Netherlands, Rotterdam