LOT 0085

POCKET WATCH WITH ENAMELS

Switzerland, Ženeva, Mermillon
1st half of the 19th century
Classicist ormolu open face pocket watch, decorated on both sides with diamonds on bezel, polychrome enamel painting of a lady with floral border to the back, total (gross) weight 109,44 g, Ø 5 cm. White enamel dial with black Arabic numerals for hours and minutes, two decorative yellow hands, winding hole, marked: "Mermillon A GENEVE", miniature medallion in the upper part. Verge escapement, pierced balance cock, unmarked. Marked "LETON" from inside.
Condition B/C.
Working..

Title DE: TASCHENUHR MIT EMAILLE
Schweiz, Genf, Mermillon
1. Hälfte 19. Jh.
Klassizistische Taschenuhr mit Gehäuse aus vergoldeter Bronze, am Umfang von beiden Seiten mit Diamanten besetzt, Rückseite mit bunt gemalter Miniatur einer lesenden Dame in Florabordüre, Gesamtgewicht (brutto) 109,44 g, Ø 5 cm. Weiß emailliertes Zifferblatt mit schwarzen arabischen Stunden- und Minutenzahlen, zwei dekorativen Zeigern und Loch fürs Aufziehen des Werkes, markiert: "Mermillon A GENEVE" und im Oberteil mit Miniatur-Schattenmedaillon. Spindelwerk, gesägter Spindelkloben, unmarkiert. Auf der Innenseite des Gehäuses Prägemarke "LETON".
Zustand B/C.
Funktionstüchtig.

Title CS: KAPESNÍ HODINKY S EMAILY
Švýcarsko, Ženeva, Mermillon
1. pol. 19. stol.
Klasicistní kapesní hodinky s pláštěm ze zlaceného bronzu, zdobeným z obou stran diamanty na ráfku a na zadním víku pestře malovanou miniaturou čtoucí dámy s florální bordurou, celková (hrubá) hmotnost 109,44 g, Ø 5 cm. Bílý emailový ciferník je dělen černými arabskými číslicemi pro hodiny i minuty (po čtvrthodinách), opatřen dvojicí ozdobných žlutých ruček a otvorem pro nátah, značen: "Mermillon A GENEVE" a v horní polovině zdoben miniaturním stínovým medailonem. Strojek s vřetenovým krokem, vyřezávaný můstek setrvačky, neznačeno. Na vnitřní straně pláště značeno "LETON".
Stav B/C.
Funkční.
H. Baillie pouze zařazuje toto jméno do Ženevy konce 18. stol.

05 Oct 2019
Czech Republic, Brno

1st half of the 19th century
Condition B/C.
Working..

Schweiz, Genf, Mermillon
1. Hälfte 19. Jh.
Zustand B/C.
Funktionstüchtig.

Švýcarsko, Ženeva, Mermillon
1. pol. 19. stol.
Stav B/C.
Funkční.

05 Oct 2019
Czech Republic, Brno