LOT 5501787

Piet Hein & Bruno Mathsson. Spisebord m. shaker stel, teak

Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Elipse spisebord, plade af fineret teaktræ, monteret på shakerstel af børstet aluminium. Fremstillet hos Fritz Hansen i 1992 med mærkat herfra. H. 70, B. 240, D. 120 cm. Fremstår med almindelige brugsspor, herunder ovefladiske skrammer og mærker, bordpladen ikke fastskruet på stellet.8,000

12 Dec 2019
Denmark, Herlev

12 Dec 2019
Denmark, Herlev