LOT 5820625
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord med udtræk og 2 tillægsplader (3)
Piet Hein & Bruno Mathsson. Super Ellipse spisebord, bordplade af hvid laminat med stålkant og udtræk, monteret med spændben af forkromet stål, to tillægsplader a 50 cm. medfølger. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 70. L.150/250 cm. B. 100 cm. Fremstår med brugsspor, ridser, mærker.
29 Oct 2020
Denmark, Helsingør
29 Oct 2020
Denmark, Helsingør