LOT 6073576

Rado 'DiaStar Day-Date'. Automatisk herreur i forgyldt keramik og stål

Herrearmbåndsur fra Rado, model DiaStar ref.nr.: 636.0013.3, cal. 2836-2, i urkasse af forgyldt keramik og stål, blå skive med punktindeks med krystaller, ugedag- og datoangivelse ved 6" position, keramisk lynette, safirglas, monteret med original lænke af forgyldt stål med foldespænde, automatisk urværk. Mål: 35,3 x 42,7 mm. Indvendig L. ca. 18,5 cm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten og kender ikke servicehistorikken på uret.3,600

19 Oct 2021
Denmark, Vejle

19 Oct 2021
Denmark, Vejle