Rado 'DiaStar Day-Date'. Automatisk herreur i forgyldt keramik og stål
Herrearmbåndsur fra Rado, model DiaStar ref.nr.: 636.0013.3, cal. 2836-2, i urkasse af forgyldt keramik og stål, blå skive med punktindeks med krystaller, ugedag- og datoangivelse ved 6" position, keramisk lynette, safirglas, monteret med original lænke af forgyldt stål med foldespænde, automatisk urværk. Mål: 35,3 x 42,7 mm. Indvendig L. ca. 18,5 cm. Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten og kender ikke servicehistorikken på uret.3,600