LOT 5319857

Ray & Charles Eames. Konferencebord/Spisebord, model Segmented Table. (3)

Ray & Charles Eames. Konferencebord/ spisebord, model Segmented Table. Bordplade af fineret lakeret bøgetræ, monteret på søjlestel af forkromet og sortlakeret metal. Produceret hos Vitra. H.72, L. 300, B. 120 cm. Fremstår med mindre ridser. Bordplade ligger løst på stel. Skruer til montering medfølger. (3)

21 May 2019
Denmark, Copenhagen

21 May 2019
Denmark, Copenhagen