Login | Register
It's Fast & Free!
Invest in Art
Art Investment Advisory
New! Valuate & Sell
Sell now at Auction
My Searches
Quick access and email alerts!
Wish List
Never lose your favourite lots!

Lot 5319857: Ray & Charles Eames. Konferencebord/Spisebord, model Segmented Table. (3)

Ray & Charles Eames. Konferencebord/ spisebord, model Segmented Table. Bordplade af fineret lakeret bøgetræ, monteret på søjlestel af forkromet og sortlakeret metal. Produceret hos Vitra. H.72, L. 300, B. 120 cm. Fremstår med mindre ridser. Bordplade ligger løst på stel. Skruer til montering medfølger. (3)
Translate to English
View on...
» Lauritz

Sold

Timed:
ended on 21 May 20:43
Location:
Denmark, Copenhagen
Auction house:
Lauritz