LOT 5581581

Rolex 'Oyster Perpetual'. Vintage herreur i 14 kt. guld med lys skive, ca. 1951

Vintage herrearmbåndsur fra Rolex, model Oyster Perpetual, ref.nr.: 6084, i urkasse af 14 kt. guld, lys skive med forgyldt stregindeks, original riflet optrækskrone med gammelt logo, plexiglas, monteret med nyere Hirsch-rem, automatisk urværk. Ø. 34 mm. Fremstår med brugsspor, renoveret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.

09 Apr 2020
Denmark, Vejle

09 Apr 2020
Denmark, Vejle