LOT 6079614

Samling sølv- og perlesmykker af B.la. Hans Hansen (10)

Samling sølv- og perlesmykker, bestående af: Armbånd af Hans Hansen, L. 22 cm. Stemplet: 925, Hans Hansen, nr. 230. Halskæde af Rudolf Andreasen, L. 42 cm, stemplet: Sterling, Rua. Tre brocher, stemplet: 830 MEH for Marius E. Hansen, HS for Hans Christian Siiger, Chr.P for Christian Emil Pedersen. Et par øreclips, stemplet: sterling. En ring, stemplet 925, aha for A.Holthe. Ring str. 52 / 16,5 mm. To kultur saltvands perlekæder med indskudslåse af sterlingsølv, stemplet: 925, aha for A.Holthe, L. 42 cm. Samlet sølvvægt: 94 gram. Fremstår med brugsspor. (10)

22 Sep 2021
Denmark, Aalborg

22 Sep 2021
Denmark, Aalborg