LOT 5891249

Signe Persson-Melin for Rörstrand. Tekande model Kinesen

Signe Persson-Melin for Rörstrand. Tekande model Kinesen af glaseret stentøj. Signeret og nummeret under bund, nr. 203. Lille revne ved kant under glasur. H. 15 cm. B. ca. 26 cm. Få brugsspor.5,000

15 Jan 2021
Denmark, Herlev

15 Jan 2021
Denmark, Herlev