LOT 6090203

Spejl af mahogni & butler's mirror i forgyldt ramme (2)

Spejl i ramme af mahogni (delvist fineret) & butler's mirror i forgyldt ramme, konveks spejlfelt. Slut 1800-tallet & 20 årh.s første årtier. Buet top. Ornamentik i form af profileringer og udskæringer. Stedvise brugs- og aldersspor. H. 202. B. 74. & Ø. 40 cm. (2)

27 Sep 2021
Denmark, Odense

27 Sep 2021
Denmark, Odense