TABLE CLOCK WITH AN EAGLE
France, St. Nicolas d´Aliermont, Duverdrey & Bloquel, a Germany, Volkstedt-Rudolstadt, Müller & Co.
1st quarter of the 20th century
Empire table clock, bisquit case with relief décor, on higher plinth with antique décor, topped with an eagle, remnants of gilding, bronze base, h. 26 cm. Silver dial with black Arabic numerals, two black arrow hands, marked with lion`s emblem, bisquit marked: "Aus der alten Originalform gegossen".
Condition B.
Running well, missing crystal..
Title DE: TISCHUHR MIT ADLER
Frankreich, St. Nicolas d´Aliermont, Duverdrey & Bloquel, und Deutschland, Volkstedt-Rudolstadt, Müller & Co.
1. Viertel 20. Jh.
Tischuhr in Empire-Morphologie, achtkantiges Biskuit-Gehäuse mit Reliefdekor, auf höherer länglicher Basis mit antikisierendem figürlichem Fries, mit Adlerfigur gekrönt, Vergoldungsreste im Detail, Bronze-Sockel, H. 26 cm. Silbernes Zifferblatt mit schwarzen arabischen Stundenzahlen, zwei schwarzen Pfeilzeigern und markiert mit Löwenemblem und "MADE IN FRANCE", Ø 5 cm. Biskuit markiert: "Aus der alten Originalform gegossen".
Zustand B.
Gehfähig, ohne Schutzglas.
Title CS: STOLNÍ HODINY S ORLEM
Francie, St. Nicolas d´Aliermont, Duverdrey & Bloquel, a Německo, Volkstedt-Rudolstadt, Müller & Co.
1. čtvrt. 20. stol.
Stolní hodiny v empírovém tvarosloví, biskvitová osmiboká skříň s reliéfním dekorem, na vyšším kvádrovém soklu s antikizujícím figurálním vlysem, završená figurou rozkřídleného orla, zbytky zlacení v detailech, bronzový podstavec, v. 26 cm. Stříbrný ciferník je dělen černými arabskými číslicemi, opatřen dvojicí černých šípových ruček a značen emblémem lva, Ø 5 cm, biskvit značen: "Aus der alten Originalform gegossen".
Stav B.
Jdoucí, chybí krycí sklo ciferníku.
Condition B.
Title DE: TISCHUHR MIT ADLER
1. Viertel 20. Jh.
Zustand B.
Gehfähig, ohne Schutzglas.
1. čtvrt. 20. stol.
Stav B.