Table tops Louis XVI style Bordsplatåer Louis XVI-stil
LEVERRIER, table trays, 1 pair, mid-20th century, France, Louis XVI style, gilded bronze, lattice edge, underneath with marking Leverrier Paris, height about 5, diameter 20 cm
LEVERRIER, bordsplatåer, 1 par, 1900-talets mitt, Frankrike, Louis XVI-stil, förgylld brons, gallerkant, undertill med märkning Leverrier Paris, höjd ca 5, doameter 20 cm