Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Constellation, ref.nr.: ST 168.004, cal. 561, i urkasse af stål, sølvfarvet skive med stregindeks, datoangivelse ved 3" position, riflet optrækskrone med logo, plexiglas, monteret med stållænke med foldespænde, chronometer certificeret automatisk urværk. Ø. 35,5 mm. Indvendig L. ca. 19,5 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt revne på plexiglas, kraftigt patineret skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet, sælger oplyser at uret er serviceret hos urmager 2019.7,000
% from the market value
% from the market value