LOT 101
101. Tor Wolfenstein, golvlvmpa, Ditzinger
TOR WOLFENSTEIN, tillskriven, golvlampa, Ditzingers, Stockholm 1940-tal, fot av mässing och björk med dekor av inläggningar i mässing, två ljusarmar med skärmar av vit textil, höjd 145 cm; visst slitage
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm