LOT 12
12. Axel Einar Hjorth, barskåp, Swedish Grace
AXEL EINAR HJORT, barskåp, Swedish Grace, 1920-tal, bonad björk med svärtade detaljer, lådor och skåpsdörrar med träskuren dekor, höjd 129, 125 x 35 cm; mindre slitage, nyckel saknas
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm