LOT 13
13. Axel Einar Hjort, soffbord, Utö, NK
AXEL EINAR HJORT, soffbord, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal, syrabetsad furu, ovalformad skålad bordsskiva, centralfot, höjd 48, 71 x 54 cm; smärre slitage
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm