141. Guiseppe Fiaschi & Figlio, soffbord
GUISEPPE FIASCHI & FIGLIO, soffbord, Florens, Italien runt 1960, olika sorters marmor i en pietra dura teknik med motiv av blommor och fjärilar, etiketmärkt MADE IN ITALY, ARTE FLORENTINA DELL INTARSIO IN PIETRA DURE NATUARALE GIUSEPPE FIASCHI & FIGLIO, FIRENZE, höjd 40, 119 x 55 cm; mindre nagg
HISTORIK
Varit i samma familj sedan tidigt 1960-tal.
HISTORIK