LOT 17
17. Axel Einar Hjorth, tillskrivna, stolar 6 st., NK
AXEL EINAR HJORTH, tillskrivna, stolar 6 st., möjligen Nordiska Kompaniet, 1930-tal, brunbetsad furu, klädda med rödbrun textil, höjd 88, sitthöjd 46; klädseln med slitage
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm