LOT 22
22. Skrivbord, arkitektritat
SKRIVBORD, arkitektritat, Sverige 1940-tal, furu med benställning och lister i grönlackerad metall, lös hurt med två hjul, höjd 67, 115 x 61, hurtsen höjd 54, 43 x 52 cm; slitage
HISTORIK
Har tillhört en arkitekt i Lund,
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm
HISTORIK
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm