LOT 51
51. Hugo Boëthius, kontorsstol, 1920-tal
HUGO BOËTHIUS, kontorsstol, Stockholm 1920-tal, stål och bonad björk, rygg av svart bakelit, brickmärkt HUGO BOËTHIUS STOCKHOLM, höjd 66, sitthöjd 51 cm; slitage
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm