LOT 56
56. WMF, kandelabrar, 1 par, art deco
WMF, kandelabrar, 1 par, ur serien "Hotel", Tyskland 1920-tal, art deco, försilvrad metall, femarmade med lös skål för blomsterarrangemang, alla delar stämpelmärkta WMF HOTEL Germany18.0, höjd 38, maximal diameter 31 cm; ställvis mindre slitage
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm