LOT 57

57. Hugo Elmqvist, vas, patinerad brons

EMY WAHLSTRÖM / HUGO ELMQVIST, vas, AB Gjutmetod, Stockholm, jugend, 1900-talets början, patinerad brons, reliefdekor av fuchsia med blad, vid mynningen dekor av två trollsländor, signerad H E-t R11 AB gj-metod Stockholm dec E Wahlström, höjd 34 cm

24 Nov 2020
Sweden, Stockholm

24 Nov 2020
Sweden, Stockholm