LOT 59

59. Estrid Ericson, spegellampett, Svenskt tenn

ESTRID ERICSON, spegellampett, Svenskt Tenn, sannolikt 1950-tal, ram av tenn med flätat mönster, ljushållare för ett ljus, höjd 45, diameter 32 cm; obetydligt slitage

24 Nov 2020
Sweden, Stockholm

24 Nov 2020
Sweden, Stockholm