LOT 59
59. Estrid Ericson, spegellampett, Svenskt tenn
ESTRID ERICSON, spegellampett, Svenskt Tenn, sannolikt 1950-tal, ram av tenn med flätat mönster, ljushållare för ett ljus, höjd 45, diameter 32 cm; obetydligt slitage
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm
24 Nov 2020
Sweden, Stockholm