LOT 97

97. Ulla Fogelklou-Skogh, bord, Swedish Modern

ULLA FOGELKLOU-SKOGH, bord, Swedish Modern, 1940-tal, skiva av kalksten med blästrad dekor av hästhuvud, samurajer, figur bärande kors samt schackbräde, underrede av alm, signerad i dekoren US, höjd 56, 84 x 49 cm; smärre slitage

24 Nov 2020
Sweden, Stockholm

24 Nov 2020
Sweden, Stockholm