A Greenland walrus jaw figure. Thule (present-day Qaanaaq). 1930s-40s or earlier. Lower jaw of wal
Description EN
A Greenland walrus jaw figure.
Thule (present-day Qaanaaq). 1930s-40s or earlier.
Lower jaw of walrus.
Signature underneath.
Was placed on prow of kayak to ward off evil spirits and enemies.
Provenance:
Bjorn Wandall, Vestervig (Denmark), March 2000.
According to lore (neither signed nor dated annotation on paper) from the estate of Prince Knud of Denmark (1900-1976), second son of King Christian X (1870-1947) of Denmark, who himself had been privileged to receive it as a gift from the village of Thule in the 1930-40s.
Beschrijving NL
Staand figuur.
Groenland, Thule (huidig Qaanaaq). Jaren 1930-40 of vroeger.
Onderkaak van walrus.
Signatuur onderaan.
Werd op de voorsteven van kajak geplaatst om kwade geesten en vijanden af te weren.
Herkomst:
Bjorn Wandall, Vestervig (Denemarken), maart 2000.
Volgens overlevering (niet getekende noch gedateerde annotatie op papier) afkomstig uit de nalatenschap van prins Knud van Denemarken (1900-1976), tweede zoon van koning Christian X (1870-1947) van Denemarken, die het zelf in de jaren 1930-40 als gift van het dorp Thule had mogen ontvangen.
Description FR
Figure.
Terre Verte, Thulé (aujourd'hui Qaanaaq). Années 1930-40 ou antérieur.
Mâchoire inférieure de morse.
Signature en bas.
Cette sculpture était placée sur la proue du kayak pour éloigner les mauvais esprits et les ennemis.
Provenance:
Bjorn Wandall, Vestervig (Danemark), mars 2000.
Selon la tradition (annotation ni signée ni datée surpapier), elle provient de la succession du prince Knud de Danemark (1900-1976), deuxième fils du roi Christian X (1870-1947) de Danemark, qui avait lui-même eu le privilège de la recevoir en cadeau de Thulé dans les années 1930-40.
Size: 22 x 20.5 x 11 cm
Description EN
Lower jaw of walrus.
Signature underneath.
Provenance:
Beschrijving NL
Staand figuur.
Onderkaak van walrus.
Signatuur onderaan.
Herkomst:
Description FR
Figure.
Mâchoire inférieure de morse.
Signature en bas.
Provenance:
Size: 22 x 20.5 x 11 cm