LOT 203
A Heriz carpet, North West Persia. Classical medallion design. Early 20th century. 365×265 cm.
Condition Report:
Worn fringes. Even wear.
18 Sep 2019
Denmark
Condition Report:
Worn fringes. Even wear.
18 Sep 2019
Denmark